Inicio Val Miñor Gondomar Gondomar premia aos seus deportistas na IV Gala do Deporte

Gondomar premia aos seus deportistas na IV Gala do Deporte

Gondomar premia aos seus deportistas na IV Gala do DeporteEste ano foi o Pavillón Municipal de Deportes de Gondomar o que acolleu o pasado día 6 de abril a “IV Gala do Deporte”.

Gondomar afiánzase unha vez máis no seu proxecto de fomentar o deporte e poñelo en valor, nun acto que contou coa presenza de numero público e foi conducido por Terio Carreira, presentador deportivo do Telexornal Mediodía da TVG.

O padriño da cerimonia foi Mario Muñoz (Baloncesto), preparador físico do Celta Zorka, campión de Europa coa selección española U20 no campionato disputado en Sopron (Hungría), e 7 veces medallista de ouro en campionatos de Europa entre outros logros.

O xurado reunido o 21 de marzo composto por Nuria Lameiro como presidenta, Xosé Antón Fernández González, como secretario, como vogais Nuria Gómez Domínguez, Nuria Méndez Castro e José Manuel Chamorro González, foron os encargado de elixir aos premiados en cada un dos deportes.

As Mencións Especiais deste ano foron para:

  • Juan Antonio González Rodríguez (a título póstumo)
  • Daniel Fernández Cerzón(atleta)
  • José Misa Salgueiro(fútbol)
  • Nuria Narciso Acevedo(ornitología)
  • Club Ciclista Gondomar (25 años)
  • Javier Vidal Lago (entrenador F.S. adaptada)
  • Cámara Municipal de Gondomar-Portugal (como cidade europea do deporte 2017)

Os nominados nesta IV Gala do Deporte:

Atletismo:

  • Elena Costas Martín
  • Jacobo Briones Álvarez
  • Manuela González González
  • Desirée Vila García

Baloncesto

  • Víctor Villadóniga Santos
  • María Fernández Vidal
  • Hugo González Lameiro

Ximnasia acrobática

  • Blanca Alonso Fernández
  • Elena Veiga Pana

Fútbol gaélico

  • Jesús María Losada Arca
  • Ana Fernández Carneiro
  • María Dolores Vila Alonso

Rally

  • Alberto Meira Fernández
  • Estrella Gradín Rocha
  • Juan José Rodríguez Román

Deporte de inercia

  • José Antonio González del Río
  • Hugo González Lameiro

Petanca Chave

  • Carlos Fernández Alonso

Xadrez

  • Artai Bringas Gómez
  • Ana Fernández Carneiro

Duatlón y triatlón

  • Brais Misa García

Rugby

  • Adrián lago González

Patinaxe artístico

  • Andrea López Rodríguez
  • Joel Ribeiro Díaz
  • Sofía costas Ibarra

Mushing

  • Noelia Piñeiro Pérez

Bolos celtas

  • José Rodríguez Domínguez
  • Roberto Paz Misa Daniel Gómez Rodríguez

Tenis

  • Víctor Estévez Álvarez
  • Claudia Sanjuán Ares

Natación

  • Laura Yagüe Quiroga

Tenis de mesa

  • Martín Pintos Barreiros
  • Luisa Pintos Barreiro
  • Eladio Costas Pereira
  • Lucía Domínguez Heduy

Ciclismo

  • Ricardo Martín Buba
  • Dani Jan Buba

Fútbol

  • Raúl González Rial
  • Tamara Fernández Rodríguez
  • Manuel Figueroa Cabaco
  • Borja Chamorro Cameselle
  • Pablo González costas

Doma clásica/ hípica

  • Joel  Andrés Manso
  • Luis H. Martínez Corbacho
  • Candela Martínez Valverde

Dardos electrónicos

  • Sheyla Alonso Pichel
  • Ana Isabel Alonso Vila
  • Tamara Vila costas

Tiro con arco

  • Rubén Rodríguez Alleres

BTT descenso

  • Pablo Salgueiro Troncoso
  • Ismael Salgueiro Troncoso

Billar

  • Rubén figueiras Sánchez

Mellor evento deportivo

  • IX Trail Serra do Galiñeiro
  • Torneo Solidario Nadal Gondomar
  • Fútbol Base Concello de Gondomar
  • XVIII Torneo Aberto Internacional Tenis De Mesa Concello de Gondomar

Mellor club o entidad deportiva

  • Club Patinaje Artístico de Gondomar
  • Gondomar fútbol base(ascenso de Tercera a Segunda Regional)
  • Sociedad Atlética Val Miñor

Patrocinio e colaborador co deporte

  • Rosquillas Cristaleiro
  • Serviancar
  • Agua Sana

Mellor Traxectoria Deportiva

  • Manuel Martinez Ageitos( atletismo)
  • Manu Hermida Bugallo(fútbol)
  • Manuel Lago Pérez( rugby)

Mellor Deportista Revelación Femenina

  • Luisa Pintos Barreiros (tenis de mesa)
  • Blanca Alonso Fernández (gimnasia acrobática)
  • Manuela González González (atletismo)

Mellor Deportista Revelación Masculino

  • Joel Ribeiro Díaz (patinaje )
  • Jacobo Briones Álvarez (atletismo)
  • Hugo González Lameiro (deporte inercia)

Mellor Deportista Femenina

  • María Dolores Vila Alonso (fútbol gaelico)
  • Noelia Piñeiro Pérez (mushing)
  • Elena costas Martín (atletismo)

Mellor Deportista Masculino

  • José Manuel Torres Nicolau (bolos)
  • Brais misa García (duatlón)
  • Martín Pintos Barreiro (tenis mesa)
- Publicidade -

ÚLTIMA REVISTA

+ VISTOS

SÍGUENOS

691FansGóstame
300SeguidoresSeguir

ETIQUETAS

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies